Çift Kollu Çelik Halat Sapan

Çift Kollu Çelik Halat Sapan

Çift kollu çelik halat sapan, tek başına veya destekleyici gereçler ile kullanılarak ağır tonajlı yükleri kaldırmaya yardımcı olan bir ekipmandır. Tonlarca ağırlığın kaldırılıp taşınabilmesi için kullanılan bu araç, işlevsel, dayanıklı ve pratik yapısı ile ön plana çıkar.

Çift kollu çelik halat sapan modelleri farklı boy ve ölçülerde üretilir. Bu kapsamda taşıyacağınız yüke göre alacağınız çelik halat tasarımı çeşitlilik gösterir.

Eğer siz de yüksek standartlara sahip kaliteli çelik halat sapan ekipmanlarına sahip olmak istiyorsanız, deneyimli mühendis ve uzman kadrosu ile hizmet veren Ecom Teknik ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz firmanızın ihtiyacını yapılan analizler neticesinde elde edilen sonuçlara göre ekibimizde yer alan kaptan ve mühendis çalışma arkadaşlarımız birlikte belirleyebilirsiniz.

Tuzla
, Kocaeli, İstanbul, Mersin, İzmir, Hatay şehirlerimize çelik halat gönderimimiz vardır. Çift kollu çelik halat sapan fiyatları için bizimle iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz.

Açıklama

Çift Kollu Çelik Halat Sapan Neden İmal Edilir?

İki kollu çelik halat sapan üretimi yapılırken halatın iki ucuna,  ağır tonajlı pres makineleriyle kurşun basılır ve birleştirilir. Böylece kurşunlar halatlara güçlü bir şekilde tutunmuş olur. Talebe bağlı olarak bu işlem örgü modelleriyle de yapılır. Örgülü çelik halat sapan modelleri genellikle mermer ve granit taşımak için tercih edilir. Buna ek olarak çift kollu çelik halat sapan modelleri ucu boş bir şekilde üretilebileceği gibi radansalı, düz kilitli, boğma kancalı, halkalı, saplamalı, kilitli mapalı, emniyet kancalı, kuşgözü kancalı ve fırdöndülü kancalı olarak da tasarlanır.

Çift Kollu Çelik Halat Sapan Ne İşe Yarar? Kullanım Alanları Nelerdir?

Çift kollu çelik halat sapan, ağır tonajlı yüklerin güvenli bir şekilde kaldırılmasını sağlar. Bu tür çelik halat sapan modelleri tersanelerde, şantiyelerde, büyük projelerin yapım ve inşa süreçlerinde sıklıkla kullanılır.

Çift Kollu Çelik Halat Sapan Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çift kollu çelik halat sapan satın alırken halatlarınızın hangi ağırlığa göre üretildiğine dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde can ve mal kaybına neden olabilecek sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu noktada kullanım sırasında yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçilmesi için ürün boyutlarına hangi açıdan dikkat edilmesi gerektiği şu şekilde sıralanabilir:

  • Halatları ağır tonajlı malzemeleri taşıma amaçlı kullanmak için nufleks çelik halat, 6×19 lift özlü çelik halat, 6×36 çelik özlü çelik halat, 6×19 çelik özlü çelik halat veya 6×36 kendir özlü çelik halat modellerine ihtiyacınız vardır.
  • Çift kollu çelik halat sapanları gerdirme amaçlı kullanmak için ise 6×7 çelik halatı, 6×12 gergi çelik halat modellerini tercih etmelisiniz.

Çift Kollu Çelik Halat Sapan Çeşitleri Nelerdir?

Çift kollu çelik halat sapan çeşitlerinden bazıları şunlardır:

  • Her iki ucunda da gözlü pres baskı olan çelik halat sapanlar
  • İki ucu örgülü çelik halat sapanlar
  • Tek veya her iki ucunda da kanca bulunan çelik halat sapanlar
  • Radansalı çelik sapan halatlar

Çift kollu çelik halat sapanların her iki ucuna da isteğiniz doğrultusunda mapa, boş, kanca veya halka takılabilir. Aynı zamanda talep ettiğiniz ölçülerde de imal edilmesini sağlayabilirsiniz.

Çift Kollu Çelik Halat Sapan Fiyatları Ne Kadardır?

Çift kollu çelik halat sapan fiyatları halatın kalınlığına, uzunluğuna ve türüne göre farklılık gösterir. Daha ağır yüklerin kaldırılması için imal edilen kalın modeller, diğer ekipmanlara göre daha yüksek fiyat seviyesine sahiptir.