8 Kollu Polipropilen Halat

8 Kollu Polipropilen Halat

8 kollu polipropilen halat, yüksek çekiş gücüne sahip gemi bağlama halatıdır. Ayrıca bu halatlar bükümlü halatlar olup diğer halatlara göre daha güçlü bir yapıya sahiptir. Genel olarak gemileri veya gemi motorlarını sabitlemeye yarayan gemi halatları, özellikle bu sektör için vazgeçilmez ekipmanlardan biri olarak kabul edilir.

Polipropilen halatlar 40 mm den 116 mm e kadar üretilebilmektedir. Polipropilen halatların üretim şekline göre ve markasına göre ömrü 6 ile 8 ay arasında değişmektedir. Polipropilen halatlar en fazla esneme kat sayısına sahip halatlardır(%15-18 arası). Polipropilen halatlar yüzer halatlardır. 

TuzlaKocaeliİstanbulMersinİzmirHatay şehirlerimize halat gönderimimiz vardır. 8 Kollu Polipropilen halat fiyatları ile ilgili bilgi almak için Ecom Teknik ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız.

Kategoriler: Product ID: 2582

Açıklama

8 Kollu Polipropilen Halat Nedir?

Sekiz kollu poliproplen halatlar örülebilen ve yüksek çekiş gücüne sahip halatlardır. Sekiz kollu halat çeşitleri arasında dayanıklı yapısı ile ön plana çıkan bu ekipman, 3 kollu halat veya 3 kollu batmaz halatlara göre daha az esnektir ancak daha kolay kıvrılan ve daha mukavvim halatlardır. Aynı zamanda kasa dikişleri diğerlerine göre daha rahat ve kolay bağlanır. Bu halatlar genellikle gemicilik sektöründe kullanılır.

8 Kollu Polipropilen Halat Ne İşe Yarar?
Gemi halatı olarak da bilinen, ağır yükleri sıkıca bir yere konumlandırma veya bağlama işlevine yarayan 8 kollu polipropilen halatlar; polipropilen, polyester veya naylondan üretilir. Genel olarak gemicilik sektöründe kullanılan bu halatlar bağlama tutma ve çekme amaçlı kullanılır. Ayrıca 42mm’lik 8 kollu halat gemilere tutuş gücü açısından kolaylık sağlar.

Sekiz Kollu Polipropilen Halat Kullanım Alanları Nelerdir?

8 kollu polipropilen halat, genellikle ticari yolcu gemileri ya da gemi motorlarını bağlama amaçlı olarak kullanılır. Bu halatlar suda yüzebilir, yüksek UV direncine sahiptir ve mukavemeti güçlüdür. Bu nedenle 8 kollu polipropilen halatların çekme performansları yüksektir ve sürtünmeye karşı dayanıklıdır.

8 Kollu Polipropilen Halat Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

8 kollu polipropilen halat alırken makara boyu, tipi, metresi, halat çapı, kopma kuvvetleri ve ağırlıkları gibi özelliklere dikkat edilmesi tavsiye edilir. Ayrıca alacağınız gemi halatının Lloyd grubu sertifikalı olması da önemlidir. Çünkü bu sertifika gemilerin üretim sürecinde belirli kurallara göre uygunluğunu denetlemenin yanı sıra çelik halat ve kaldırma ekipmanları gibi malzemelerin de denetlemesini yapar. Denetleme sonucunda uygun durumda ise sertifika verilir.

8 Kollu Polipropilen Halat Fiyatları Ne Kadardır?

Sekiz kollu polipropilen halatlar gemicilik sektöründe sıklıkla kullanılan bir malzemedir. 8 Kollu polipropilen halat fiyatları halatın çeşidine, boyuna, milimetresine, taşıdığı yüke ve kopma yüküne göre farklılık gösterir. Ayrıca marka seçimine göre de fiyatlarda değişiklik gözlemlenebilir. Sekiz kollu polipropilen halatlar ile ilgili detaylı bilgi almak için siz de hemen Ecom Teknik ile iletişime geçebilirsiniz.