3 Kollu Halat

3 Kollu Halat

Gemi halatı denizcilik sektörü için oldukça önemli bir yere sahiptir. 3 kollu halat çeşitleri de denizcilik sektöründe sıklıkla kullanılan halat çeşitlerinden biridir. Üretildiği malzeme gereği uzun soluklu kullanım imkânı sunan üç kollu halatlar, batan ve batmayan olarak çeşitlendirilir. Ayrıca bükümlü halat çeşitlerinden olan bu gemi halatları, sürtünmeye dayanıklı oldukları için bağlama amaçlı da kullanılır.

TuzlaKocaeliİstanbulMersinİzmirHatay şehirlerimize halat gönderimimiz vardır. Üç kollu halat fiyatları ile ilgili bilgi almak için Ecom Teknik ile iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki linkten de ürün hakkında detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz.


Kategoriler: , Etiketler: Product ID: 2581

Açıklama

3 Kollu Halat Nedir?

Denizcilik sektöründe önemli bir yere sahip olan üç kollu halat, 6 mm’den 36 mm’ye kadar imal edilebilir. İsteğe bağlı olarak 40 mm’den 60 mm’ye kadarda üretilebilen 3 kollu halat, gemilerde pek çok farklı alanda kullanılır. Çekme ve tutma güçlerini yüksek olduğu için denizde sallanan gemilerde, özellikle güvenliği tehdit edebilecek eşyaların sabitlenmesi gibi kullanım alanlarına sahiptir. Ayrıca çelik halat ve kaldırma ekipmanları arasında yer alan 3 kollu halatlar, demir bağlama işlevini görür. Sentetik iplerden üretilen üç kollu halatlar ise diğer halatlara göre güneşe karşı daha az dayanıklıdır.

Üç Kollu Halat Ne İşe Yarar?

3 kollu halatlar, farklı kalınlık ve boyutları ile çok işlevli ekipmanlar arasında yer alır. Dalgalı denizlerde sallanan gemilerin bir kurtarıcısı haline gelen bu gemi halatları, gemide bulunan ağır malzemelerin montaj sürecinde kullanılır. Üç kollu halatlar, can salları ile filikaların sabitlenmesini sağlamanın yanı sıra daha büyük çapa sahip olan halatları transfer etmek ve operasyon yapılacak bölgede bulunan can güvenliğini tehdit eden eşyaların sabitlenmesinde de kullanılır.

Ayrıca ağır yüklerin konumlandırılmasına yardımcı olan üç kollu halat, diğer halatlara göre daha esnektir. Bununla birlikte 3 kollu halatlar, hareketli ekipmanlarda çok fazla tercih edilmez. Çünkü yapıları gereği fazla hareketlilik kolay bir şekilde yıpranmalarına sebep olur. Yıpranmayı önlemek adına ise kılıflar tercih edilebilir.

3 Kollu Halat Kullanım Alanları Nelerdir?

Yaygın olarak denizcilik sektöründe kullanılan bir malzeme olan 3 kollu halat, genel olarak kaldırma ekipmanlarına dahil edilir. Gemi halatı olarak adlandırılan bu halatlar yalnızca ticari gemilerde değil askeri gemilerde de kullanır. Ayrıca milimetrelerine göre kullanım alanları değişiklik gösteren üç kollu halatlar, bağlama, koltuk ve su sporları için de sıklıkla tercih edilir.

3 Kollu Halat Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

3 kollu halat alırken ürünün özelliklerine dikkat edilmesi tavsiye edilir. Satın alınacak ürünün boyuna, tipine, üretiminde kullanılan malzemelerine ve metresini önem verildiği kadar güneş ışınlarıyla hava koşullarına maruz kaldığında bozulup bozulmayacağına da dikkat edilmesi gerekir. Çünkü kalitesiz hammaddelerden üretilen üç kollu halatlar, kısa ömürlü olabileceği gibi çeşitli tehlikelere de neden olabilir. Bu duruma örnek olarak, kopan bir üç kollu halatın çevreye verdiği zarar, verilebilir.

Ayrıca 3 kollu halatların batar ve batmaz çeşitleri vardır. Örneğin polyesterden üretilen gemi halatları batar özelliğe sahiptir. Batmayan halatlar ise Aramid halatlardır. Ürünü alırken bu özelliğe dikkat edilmesi de tavsiye edilir.

3 Kollu Halat Fiyatları Ne Kadardır?

Üç kollu halat fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, üretilecek halatın çap kalınlığına göre değişiklik gösterir. Sıklıkla denizcilik faaliyetlerinde kullanılan 3 kollu halat fiyatları, seçilen markaya ve markanın sunduğu kaliteye göre de değişir. Uygun fiyatlı ürünler her ne kadar cazip görünse de seçilen ürünün kalitesi de oldukça önemlidir. Kalitesiz bir ürün kısa ömürlü olacağı için alıcılara ekstra masraf çıkarabilir. Sizlerde detaylı bilginin yanı sıra kaliteli ve uzun kullanım ömrüne sahip 3 kollu halat almak isteyenlerdenseniz Ecom Teknik ile hemen iletişime geçebilirsiniz.